Ogłoszenia duszpasterskie od 30 kwietnia do 7 maja

1.Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się za wszystkich powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W dzisiejszą niedzielę (dzień kanonizacji św. Faustyny) przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 13.00, a zakończenie przed mszą wieczorną. Zachęcamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

3. W poniedziałek 1 maja przypada w naszej Parafii Uroczystość I-szej komunii św. dla dzieci. Msze św. komunijne o godz. 10.00 dla uczniów z klasy III „a” i „b”, a o godz. 12.00 dla uczniów klasy III „c” i „d”. Od wtorku do piątku dzieci komunijne w ramach Białego Tygodnia zapraszamy na msze św. i nabożeństwa majowe.

4. W poniedziałek z racji uroczystości komunijnej tylko msza św. poranna o godz. 8.00, po której pierwsze nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.30. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.

5. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

6. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po mszach św. porannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

7. Rodziców ubiegłorocznych dzieci komunijnych informujemy, że uroczystość I-szej rocznicy komunii ich dzieci zaplanowana jest, ze względu na majowe komunie w wielu parafiach, na pierwszą niedzielę czerwca czyli 4 czerwca w tym roku. Szczegółowe informacje tych obchodów zostaną podane w późniejszym terminie.

8.  W sobotę 6 maja od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i o godz. 16.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl