Ogłoszenia duszpasterskie od 30 maja do 6 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Kościół przypomina prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i ten Bóg zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś po mszach ks. Neoprezbiter Emanuel będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego z rozdawaniem obrazków dla Parafian. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. W poniedziałek 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP i zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.

4. W środę o godz. 16.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami z grupy II – przystępującej do I-szej komunii św. w dniu 3 czerwca – na pierwszą spowiedź i próbę przed tą uroczystością.

5. W czwartek 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Na Msze św. zapraszamy (w środę wigilijna o godz. 18.00) i w czwartek o godz. 8.00, po której wyruszymy z procesją do ołtarzy wokół naszego kościoła. Po procesji Msza o godz. 10.00 i wieczorna o godz. 17.00. O przygotowanie ołtarza papieskiego prosimy Chórzystów, a ołtarza przy Krzyżu Szafarzy z rodzinami.

W tym dniu także w naszej Parafii druga grupa dzieci przystąpi do I-szej komunii św. w czasie mszy św. o godz. 12.00, która jest zarezerwowana dla rodzin dzieci komunijnych.

6. W tym tygodniu przypadają: I-szy piątek i sobota miesiąca. W piątek po Bożym Ciele dyspensa Bpa Gliwickiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami z grupy III – przystępującej do I-szej komunii św. w dniu 5 czerwca – na pierwszą spowiedź i próbę przed tą uroczystością.

8. W sobotę 5 czerwca ostatnia grupa dzieci przystąpi do I-szej komunii św. o godz. 12.00, która jest zarezerwowana dla rodzin dzieci komunijnych.

9. W przyszłą niedzielę przypada święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: m_gora@kuria.gliwice.pl