Ogłoszenia duszpasterskie od 30 października do 6 listopada

1. Dziś już XXXI niedziela zwykła w ciągu roku. Na Eucharystii spotykamy się z Chrystusem, i jak zmieniło się życie celnika Zacheusza z dzisiejszej Ewangelii, niech zmienia się również nasze życie po każdej Mszy św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii i budowy naszego kościoła. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, której obchody rozpoczniemy już mszą św. wigilijną w poniedziałek o godz. 18.00. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. O godz. 14.oo zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych odprawiane na Cmentarzu Parafialnym przy ul. św. Wojciecha.

3. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na Msze św. zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00 (nie ma mszy szkolnej).  W tym dniu także na Cmentarzu św. Wojciecha Msze św. za zmarłych zalecanych o godz. 10.00;12.00 (z udziałem księży naszej Parafii);16.00 i 20.00.

4. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiany będzie od 2 do 8 listopada (w tygodniu o 17.15, a w sobotę i niedzielę o 16.15). Zalecki, wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

5. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę od godz. 9.oo odwiedzamy wszystkich naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii.

6. W czwartek o godz. 18.00 msza św. młodzieżowa, na którą obowiązkowo zapraszamy wszystkich tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z I,II,III klas gimnazjum. Po mszy spotkanie kandydatów z ks. Robertem.

7. W piątek 4 listopada na mszy św. o godz.18.00 i nowennie do Miłosierdzia Bożego wystąpi chór „Laudemus Mariam” z parafii św. Bartłomieja. W taki sposób swoją modlitwą zespół chce uczcić Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. Już dziś informujemy rodziców tegorocznych dzieci I-szo komunijnych, że zgodnie z planem następne obowiązkowe spotkanie przypada w środę 9 listopada. W czasie Mszy św. szkolnej o godz. 18.00 zostaną poświęcone i rozdane „Drogi do nieba”, a także pierwsza przymiarka strojów liturgicznych.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci oraz do zakupu zniczy i stroików „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Tradycyjnie w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.W minionym tygodniu nadal porządkowano obejście, kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny,  który można ofiarować tylko za zmarłych i  można go uzyskać tylko jeden raz.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.