Ogłoszenia duszpasterskie od 30 sierpnia do 6 września 2015

  1. Dziś przezywamy już XXII niedzielą zwykłą w ciągu roku, ostatnią w czasie tegorocznych wakacji letnich. W Ewangelii Chrystus piętnuje obłudę faryzejską. Strzeżmy się takiej postawy w naszym życiu religijnym i społecznym.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę naszego kościoła. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie i ofiarności, a za zrozumienie i wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

  1. Dziś po Mszach św. druga zbiórka do puszek na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny wspierający dzieła naszej diecezji. Także dziś po raz ostatni zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 20.00. Od jutra wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. w tygodniu i w niedziele.
  2. We wtorek 1 września z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolno-katechetycznego zapraszamy uczniów, rodziców i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00, a przedtem od godz. 7.30 okazja do spowiedzi św. dla dzieci.
  3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach, a w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.
  4. W czwartek po wieczornej Mszy zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, o prowadzenie której prosimy nasz Parafialny Chór.
  5. W sobotę o godz.18.45 nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie mają dostąpić tych godności.
  6. Informujemy rodziców tegorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że Uroczystość ta przypada jak zawsze (w czwartą niedzielę maja) tzn. 22.05.2016 roku o godz. 10.00, a na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 23 września br. po Mszy św. szkolnej o godz. 18.30. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
  7. Od przyszłej niedzieli prosimy dzieci i ich rodziców o uczestnictwo we Mszy św. o godz, 12.00. Chcemy aby ta Msza św. była szczególnie skierowana dla dzieci i ich rodziców.
  8. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na rok 2016 (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane później). Wszystkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

W dzisiejszą niedzielę witamy ks. Piotra Natkańskiego, który od 25 sierpnia rozpoczął pracę duszpasterską w naszej Parafii prosząc Miłosiernego Boga o potrzebne dla Niego w życiu i posłudze duszpasterskiej łaski.

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Od poniedziałku prosimy panów o pomoc w ustawieniu naszego krzyża misyjnego w nowym miejscu przed planowanym parkingiem. W piątek o godz. 14.00 prosimy o Panów i Panie o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

1. Rafał Klarenbach (zam. Gliwice) i Irena Kałun (zam. Bytom) (zap.2).