Ogłoszenia duszpasterskie od 30 września do 7 października

1.Dziś XXVI Niedziela zwykła. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na odpowiedzialność chrześcijańską nie tylko za siebie, ale również za innych. Każdy z nas, kto został ochrzczony jest odpowiedzialny za swoje czyny dobre i złe. Nikt z nas nie powinien być przyczyną grzechów innych, co więcej, chrześcijanin powinien zawsze i wszędzie unikać powodów do grzechu, aby nie utracić w sobie Bożego życia.

2. W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Mariana Krojenkę, budowniczego kościoła MB Różańcowej w Zabrzu – Grzybowicach, który wygłosi Słowo Boże
i będzie zbierał ofiary na potrzeby tego dzieła.

3. Od poniedziałku 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św., w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom komunijnym. Po różańcu spotkanie z rodzicami tych dzieci.

5. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszytkach kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VI, VII VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum oraz starszych. Przedtem od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. Obecność kandydatów obowiązkowa. Przypominamy, że wszystkie Sakramenty należy przyjmować w swoich parafiach zamieszkania, a jeżeli z różnych przyczyn pragniemy je przyjąć gdzie indziej należy przedłożyć zgodę swojej parafii.

6. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi zmiana Tajemnic Różańcowych. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian – zgłoszenia w zakrystii. Od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych rodzin.

8. Zachęcamy także do zamawiania wszystkich intencji mszy świętych dziękczynnych i za zmarłych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Trwa kolejny etap prac przy wykończeniu obejścia. Z tej racji gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć !