Ogłoszenia duszpasterskie od 31 grudnia 2017 do 7 stycznia 2018

1.Dziś niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejsza liturgia ukazuje nam wzór świętej Rodziny, abyśmy wpatrując się w Nią, umieli kształtować nasze życie rodzinne.

2. Dzisiaj z okazji zakończenia roku kalendarzowego o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne

3. Jutro w poniedziałek 1 stycznia obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedziele.

4. Od 2 stycznia wznawiamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe według podanego planu. Z tej racji Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano.

5. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek i piątek miesiąca. Z tej okazji po Mszach św. rannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

6. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w tradycji uroczystością Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św, które w naszej Parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcamy kadzidło, kredę i wodę. Już w piątek o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej uroczystości.  Jest to także Dzień Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

7. Także w uroczystość Trzech Króli o godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Jacka Kieroka z zespołem. Wstęp wolny a po koncercie zbiórka na pokrycie kosztów organizacji.

8. Tradycyjnie też w tę Uroczystość Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 15.00 w trzech grupach wychodzącychz kościoła Podwyższenia Krzyża Św. (kolor żółty), z Kościoła Św. Michała (kolor czerwony) oraz spod Dworca PKP (kolor niebieski). Wszystkie grupy spotkają się na gliwickim Rynku.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23.06 do 7.07.2018 r.  Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Mimo iż pierwszy etap prac przy obejściu został już zakończony to jednak jeszcze pozostajemy w obowiązku spłaty kilkudziesięciu tysięcy zł. Gorąco więc apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła.

 

Spoglądamy na zakończony rok:
Co początkowo przedstawiało się jeszcze mgliście, nabrało tymczasem wyraźnych konturów.
Kolejny rok, który nie kryje już  żadnych tajemnic,
mamy za sobą.
Zupełnie inaczej jest z tym, który jest przed nami.
Chociaż znawcy przyszłości, horoskopy i przepowiednie cieszą się wysoką koniunkturą,
przyszłość nadal kryje się w mrokach.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl