Ogłoszenia duszpasterskie od 31 lipca do 7 sierpnia 2016

1. Dziś świętujemy XVIII niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że wszystko przemija pod słońcem: wiosna, lato, jesień, każda pora ma swoją kolej. Przemija również szczęście świata. Nie ma nic stałego poza Bogiem. On jest ośrodkiem i życiem tych wszystkich, którzy pokładają w Nim ufność.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej budowy. Za wszystkie z serca składane ofiary składamy „Bóg zapłać!”.

2. W dzisiejszą niedzielę, we wtorek 2 sierpnia oraz w przyszłą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (od małego kościoła NMP Anielskiej w Asyżu).

Warunki odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”; dowolna modlitwa w intencji Ojca św. oraz wykluczenie  przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego (inaczej odpust cząstkowy).

3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i eucharystii oraz na okolicznościowe nabożeństwa. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi pochodzący z naszej Parafii ks. Piotr Lewandowski, który po mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie Jego wyjazdu i posługi misyjnej w Boliwii.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz za pomoc w pracach. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.