Ogłoszenia duszpasterskie od 31 maja do 7 czerwca

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii w ramach niedzielnej kolekty składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Pozwalają one na bieżące funkcjonowanie parafii.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy św., która kończy okres przyjmowania komunii św. wielkanocnej.

7. Rodziców dzieci I-szo komunijnych (bez dzieci) zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 2 czerwca po wieczornej mszy św. o godz. 18.30 w celu omówienia ważnych informacji dotyczących terminu i przebiegu uroczystości komunijnych. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

8. Informujemy narzeczonych, że po przerwie zostają wznowione spotkania przygotowawcze w naszej Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego, po uprzednim ustaleniu terminów spotkań.

9. Poradnia Lekarza Rodzinnego Żerniki z ul. Strzeleckiego 27 informuje swoich pacjentów, że od 1 czerwca będzie funkcjonowała w nowym budynku przy ul. Tarnogórskiej.

10. Mając na uwadze wskazania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Gliwicki  z dniem 7 czerwca br., odwołuje ogólną dyspensę zwalniającą wiernych z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udziela dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, także za Msze św., można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac
i zmagania z trudnościami !

Kancelaria parafialna:
po mszach św. oraz w trybie telefonicznym: 32 332 51 51;
mailowym: m_gora@kuria.gliwice.pl