Ogłoszenia duszpasterskie od 4 do 11 grudnia

1. Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona na spłacanie zamówionych witraży i ich montaż, który rozpocznie się już w tym tygodniu. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

2. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu zbiórka do puszek na pomoc  dla Kościoła na Wschodzie.

            Także dziś w ramach akcji  „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” na drzewku miłości umieszczone są serduszka z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo przygotować paczkę  np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.  Przygotowane paczki z serduszkiem prosimy składać w zakrystii od jura do niedzieli 11 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” rozda je potrzebującym.

3.  Zgodnie z zapowiedzią także dziś od godz. 14.00  nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując za dobrowolne ofiary poświęcone opłatki wigilijne.

4. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy dzieci na „Roraty” o godz. 18.00. W piątek o godz. 18.00 roraty dla dorosłych.

5. W środę 7 grudnia po roratach obowiązkowe spotkanie dla rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych i rozdanie poświęconych srebrnych medalików Matki Bożej Niepokalanej.

6. W  czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Na Msze św. zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta tej Uroczystości przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rusinowicach. Polecamy tę intencję ofiarności.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie ślubowań Wspólnoty Dzieci Maryi, a o godz. 18.00 w salce na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej w celu omówienia programu duszpasterskiego i ekonomicznego na nowy rok liturgiczny.

9. Informujemy Parafian, że przyszłym roku w terminie od 30 kwietnia do 3 maja planowana jest pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Czech. W programie zwiedzanie: Krems, Melk, Loosdorf, Mariazell, Wiedeń, Kalenberg i inne. Szczegółowy plan do nabycia w zakrystii. Cena zależna od daty wpłaty zaliczki i ilości osób zainteresowanych. Informacje  w kancelarii.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy na przyszły rok jako cegiełki na witraże, świątecznych kartek oraz świec „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w organizacji roratnich spotkań dla dzieci przez ofiarowanie nagród czy słodyczy dla dzieci. Nadal prosimy o tę formę pomocy w naszych adwentowych spotkaniach.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji, prace w zespole „Caritasu” przygotowujące spotkanie mikołajkowe dla dzieci i wspierające najbardziej potrzebujących przed świętami.

W tym tygodniu planujemy rozpoczęcie montażu witraży oraz wykonanie niezbędnych prac porządkowych przed świętami. Nadal gorąco prosimy o pomoc duchową i materialną w naszym dziele dokończenia budowy.