Ogłoszenia duszpasterskie od 4 do 11 października

1.Dziś XXVII niedziela zwykła w ciągu roku. Miłosierny Bóg dba o nas, ofiarowując każdemu dary potrzebne dla życia doczesnego i wiecznego. O nic nie musimy się zbytnio troszczyć. Jeśli ufamy Bogu, Jego pokój napełnia nasze myśli i serca. Z wdzięcznością przyjmijmy dziś Chrystusa, który przychodzi do nas, aby nas odnowić i nakarmić swoim Słowem i Ciałem.

            W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Wspólnocie Diecezjalnego Duszpasterza młodzieży ks. Marcina Paś, który wygłosi Słowo Boże i po mszach przeprowadzi zbiórkę do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieżowego.

            Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby funkcjonowania Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik zapraszamy na różaniec w tygodniu przed mszą św. wieczorną o godz. 17.15, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na pierwszą mszę św. szkolną. Obecność przyszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych z jednym z rodziców obowiązkowa. W czasie mszy św. zostaną poświęcone i rozdane różańce dla dzieci, a po mszy spotkanie informacyjne związane z organizacją I-szej komunii w roku 2021. Przynosimy odebrane zgłoszenia i potwierdzenia aktu chrztu dzieci.

4. W czwartek na mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na przyszły rok z klas VIII. Prosimy o przyniesienie odebranych zgłoszeń. Obecność obowiązkowa.

5. Informujemy tegorocznych kandydatów do bierzmowania, że w czwartek 15 października o godz. 18.00 Ks. Bp Jan Kopiec udzieli tego Sakramentu. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów w poniedziałek 12 października o godz. 17.00 i we wtorek 13 października o 18.00.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin, która aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów
i studentów w kraju.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.
Informacje na stronie: www.milosierdziegliwice.pl