Ogłoszenia duszpasterskie od 4 do 11 sierpnia

1.Dziś świętujemy XVIII niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że wszystko przemija pod słońcem: wiosna, lato, jesień, każda pora ma swoją kolej. Przemija również szczęście świata. Nie ma nic stałego poza Bogiem. On jest ośrodkiem i życiem tych wszystkich, którzy pokładają w Nim ufność.

Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii  i dokończenia budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. We wtorek obchody święta przemienienia Pańskiego – zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00.

3. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu wg. podanego planu, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00.

4. W dzisiejszą niedzielę można jeszcze uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (od małego kościoła NMP Anielskiej w Asyżu). Warunki odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”; dowolna modlitwa w intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego (inaczej odpust cząstkowy).

5. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zapraszamy do udziału w XXVI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się 15 sierpnia (w czwartek) o godz. 8.00 w kościele katedralnym. Zakończenie pielgrzymki dnia 17 sierpnia (w sobotę) Eucharystią na Jasnej Górze o godz. 15.00. Zapisy do „grupy niebieskiej” będą prowadzone od 2 sierpnia w parafii Chrystusa Króla w godzinach pracy kancelarii. Spotkanie organizacyjne wraz z możliwością zapisu odbędzie się w tamtejszym domu parafialnym w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 19.00.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

 

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl