Ogłoszenia duszpasterskie od 4 do 11 września 2016

1. Dziś świętujemy XXIII niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia niedzielna przypomina nam, ze nie można być uczniem Chrystusa bez przyjęcia krzyża. Kto bez krzyża podąża za Chrystusem, tylko udaje, że jest Jego uczniem. Krzyż, który czyni nas uczniami Chrystusa, to miłość. „Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeżeli będziecie się wzajemnie miłować”. Miłość ma kształt i wymiary krzyża.

Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy kościoła. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. Od dzisiejszej niedzieli na Mszę św. wieczorną zapraszamy o godz. 17.00.

3. Przypominamy, że od września cotygodniowa msza św. szkolna dla dzieci, będzie zawsze w środy o godz. 7.30. (nie będzie mszy o godz. 8.00).

4. Także od września w soboty od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której będzie okazja do Sakramentu Pokuty. ( nie będzie okazji do spowiedzi przed mszami św. w niedziele)

5. W czwartek przypada święto Narodzenia NMP, w które poświęcamy ziarno siewne i nasiona roślin.

6. Już dziś informujemy, że na pierwszą powakacyjną katechezę dla dorosłych zapraszamy w środę 14 września po Mszy św. wieczornej.

7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z I,II,III klas gimnazjum oraz starszych zapraszamy na Mszę św. w czwartek 15 września o godz. 18.00, po której zapisy i spotkanie informacyjne. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w I klasie gimnazjum.

8. Informujemy rodziców tegorocznych dzieci I-szo Komunijnych z klas trzecich, że Uroczystość ta przypada jak zawsze w czwartą niedzielę maja tzn. 28.05.2017 roku, a na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 15 września o godz. 18.30. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

Jednocześnie przypominamy wiernym, że wszystkie Sakramenty należy przyjmować w swoich parafiach zamieszkania, a jeżeli z różnych przyczyn pragniemy je przyjąć gdzie indziej należy przedłożyć zgodę swojej parafii.

9. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona Dzieci Maryi oraz do dziecięcej Scholii.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2017. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

 

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Michał Krok (zam. Gliwice) i Marta Zając (zam. Ornontowice) (zap. 2)
  2. Dawid Krawczyk (zam. Gierałtowice) i Sabina Nowara (zam. Gliwice) (zap.1)