Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 maja

1.Dziś świętujemy III Niedzielę Wielkanocną. Jak Apostołowie nad Morzem Tyberiadzkim, spotykamy Zmartwychwstałego w Słowie i przy łamaniu chleba.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii i budowy kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę kończy się 75 Tydzień Miłosierdzia, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritasu”.

3. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza komunijne i młodzież.

4. Dziś rozpoczyna się także XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w naszym życiu osobistym i w życiu Kościoła.

5. W środę 8 maja uroczystość św. Stanisława Bpa, głównego Patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 obchodzimy Pierwszą Rocznicę Komunii św. dla ubiegłorocznych dzieci komunijnych z klas IV. W sobotę o g. 9.00 zapraszamy te dzieci do spowiedzi św.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci. Z racji konsekracji naszego kościoła można nabyć jako cegiełki na naszą budowę okazjonalne świece w cenie 10 zł. Z koszyczków przy wyjściu zabierzmy karteczki z cytatem z Pisma św., który niech nam posłuży  jako  przedmiot  medytacji  w codziennej  modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu, za pomoc w rozebraniu świątecznej dekoracji, za dbałość o czystość i wystrój naszej kaplicy.

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak odświętnego i radosnego przeżycia naszej uroczystości odpustowej i konsekracji kościoła w ubiegłą niedzielę.

 

XI Tydzień Biblijny i III Narodowe Czytanie Pisma św.

W dzisiejszą Niedzielę Biblijną, która jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego, każdy z nas otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Jana.

Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech  on  nam  posłuży  jako  przedmiot  medytacji  w codziennej  modlitwie i w rachunku sumienia przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej niedzieli Biblijnej.