Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 marca

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Pana Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu, by zawsze zwyciężać zło.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił nasz wikariusz ks. Robert Maszczyk.

3.W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Po mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

4.W czwartek o godz. 17.00 próba przed bierzmowaniem i okazja do spowiedzi św. dla tegorocznych kandydatów z III klas gimnazjum. (obecność obowiązkowa)

5.W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii). W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

6.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7.W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misyjną dla pochodzącego z naszej parafii ks. Piotra Lewandowskiego pracującego w Boliwii. Pragniemy zakupić 1000 różańców, o które dla swoich podopiecznych prosi ks. Piotr i które chcemy, aby dotarły tam przed majem. Potraktujmy tę pomoc jako formę naszej parafialnej jałmużny wielkopostnej.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowania za dbałość o czystość kościoła i naszego obejścia. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 60019033