Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 stycznia 2020

1.Dziś II niedziela po Narodzeniu Pańskim. W Liturgii słyszymy, że Słowo stało się ciałem i zamieszkało miedzy nami, aby każdy z nas miał udział w Bożym Dziecięctwie. Nie zmarnujmy tej kolejnej szansy od początku nowego roku. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w tradycji Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św., które w naszej Parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcamy kadzidło, kredę i wodę.

         Jest to także Dzień Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

W tę Uroczystość zachęcamy rodziny do udziału w Orszaku Trzech Króli, który w Gliwicach rozpocznie się o godz. 14.00 w trzech grupach wychodzących:  z kościoła Podwyższenia Krzyża Św. (kolor żółty), z Kościoła Św. Michała (kolor czerwony) oraz spod Dworca PKP (kolor niebieski). Wszystkie grupy spotkają się na gliwickim Rynku.

3. W sobotę na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy starszych i chorych Parafian, po której spotkanie kolędowe na które zaprasza nasz Parafialny Zespół „Caritas”.

4. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

5. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego”, a także kalendarzy parafialnych na przyszły rok.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy za każdy gest życzliwości w minionym roku kalendarzowym: Kościelnemu, Organistom, Służbie Ołtarza, Chórzystom, Szafarzom z rodzinami, zespołowi „Caritas”, pracującym na plebani, przy obejście, sprzątającym kościół, tym którzy włączyli się w prace przy kościele i plebani.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl;
email: m_gora@kuria.gliwice.pl