Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 września

 1. Dziś XXIII niedziela zwykła. Jak głuchoniemy z dzisiejszej Ewangelii prośmy, aby Chrystus Pan otworzył nasze serca i zmysły na obecność Boga w naszym życiu.
 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po mszach św. na prośbę Episkopatu Polski zbiórka do puszek na rzecz uchodźców w Pakistanie, Iranie oraz centrów dla uchodźców w Polsce. Dziś msza św. wieczorna o godz. 17.00.
 1. W środę 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – poświęcamy ziarno siewne i nasiona. O godz. 18.00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy wszystkich uczniów, zwłaszcza kandydatów do I-szej komunii św.
 1. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów i marainki oraz wszystkich, którzy chcieliby należeć do tych wspólnot. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 1. Parafialny zespół „Caritas” w dniach 7 i 8 października organizuje pielgrzymkę do Kalisza do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt od osoby wynosi 200 zł. W tej cenie: obiad w dniu przyjazdu, kolacja, nocleg w pokojach dwuosobowych z łazienką, śniadanie, opieka przewodnicka. Zapisy pod numerem telefonu 501 227 601.
 1. Rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, prosimy do niedzieli 19 września o zapisanie i odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. (Nie ma zapisów w szkole). Na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 22 września po Mszy św. szkolnej o godz. 18.30 i wtedy prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza prośby i zgłoszenia swojego dziecka. Rodziców dzieci z poza naszej parafii prosimy także o dostarczenie pozwolenia ze swojej Parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Z okazji przypadającej w przyszłą niedzielę beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej można w zakrystii nabyć specjalny albumowy numer „Gościa” w cenie 10 zł. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2022. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane od 20 września).
 1. Caritas gliwicka organizuje zbiórkę makulatury w dniach: 17 i 18 września br. tj. w piątek:
  w godz. od 10.00 do 18.00 i sobotę w godz.: od 10:00 do 13:00 – do kontenerów, które będą postawione przy magazynie Caritas (ul. Ziemowita 3, wjazd od strony parkingu, za starą szkołą specjalną).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl