Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 grudnia

1.Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”.

2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i zgodnie z instrukcją Episkopatu po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla naszych Rodaków za wschodnią granicą. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

3. We wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na msze św. zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 w ramach „Godziny łaski” zachęcamy do indywidualnej modlitwy w domu czy w kościele. (kościół będzie otwarty).

4. Przypominamy, że ze względu na pandemię na tradycyjne „Roraty” zapraszamy dzieci jedynie w środy wieczorem o godz. 18.00, a dorosłych w piątki o 18.00. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

5. Informujemy, że z racji świąt odwiedzimy chorych w sobotę przed wigilią tzn. na 19 grudnia. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do adwentowej spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Informujemy, że w ramach stałego konfesjonału w Gliwicach, jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w kościele Chrystusa Króla codziennie od poniedziałku do piątku od  godz. 16.00 do 18.00.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek, kalendarzy parafialnych, opłatków i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Kancelaria czynna po mszach św. Email: m_gora@kuria.gliwice.pl