Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 grudnia

1. Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”.
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy nowego kościoła. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

2. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Także dziś od godz. 13.30 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne, a o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i dorosłych na „Roraty” – codziennie o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

4. We wtorek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00, w czasie której poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Kolekta tej Uroczystości przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rusinowicach. Polecamy tę intencję ofiarności. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy dorosłych na katechezę.

5. Dzisiaj w ramach akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” na drzewku miłości umieszczone są serduszka z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo przygotować paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp. Przygotowane paczki z serduszkiem prosimy składać w zakrystii od jura do niedzieli 13 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” i młodzież rozdają je potrzebującym.

6. W przyszłą niedzielę 13 grudnia o godz. 12.00 zapraszamy na Uroczystą Mszę św. rozpoczynającą Jubileuszowy Rok Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Kopca.

7. Zachęcamy do nabycia informatora „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, lampionów, wigilijnych opłatków, świątecznych kartek, kalendarzy, świec „Caritasu”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za prace przy budowie i obejściu.

Od poniedziałku prosimy o pomoc w pracach na placu budowy, a w sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W minionym tygodniu zakończono prace posadzkowe w przedsionku kościoła, zamontowano prospekt organowy na drugim chórze i zawieszono dzwony w pylonach kościoła. To wszystko zrobiono, aby jak najlepiej przygotować się do Jubileuszu Miłosierdzia.

Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne podziękowania.