Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 kwietnia

1.Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu w którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Adam Fabiańczyk Notariusz Kurii Diecezjalnej. Modlitwą wspierajmy czas tych rekolekcji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i przygotowanie kościoła do konsekracji. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. Na rekolekcyjne nauki stanowe zapraszamy: w poniedziałek o godz. 19.00 młodzieńców i mężczyzn; we wtorek o godz. 19.00 panny i panie.

4. Od poniedziałku do środy także rekolekcje szkolne dla dzieci codziennie o godz. 16.00. W środę o godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych z udzielaniem  Sakramentu Chorych i w tym dniu na zakończenie kolekta rekolekcyjna.

5. W środę po mszy św. dla dzieci o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci I-szo komunijnych o odbiór ich strojów.

6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii).

7. W sobotę 13 kwietnia o godz. 9.00 pierwsza spowiedź dla tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych z klas III. Od godz. 10.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00, a w katedrze Diecezjalne Spotkanie Młodzieży o godz. 14.30. Procesja z palmami wyruszy spod kościoła Wszystkich Świętych o godz. 14.00.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Można nabyć także świąteczne kartki i wielkanocne świece „Caritasu” oraz w ramach akcji „Tytka Miłosierdzia” do dziś można składać artykuły żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość kościoła i obejścia.  Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła,  tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym nowym tygodniu!