Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 lutego 2016 r

1. Dziś V niedziela zwykła w ciągu roku. Spotykamy się z Jezusem, który powołuje nas do zajęcia tego miejsca, które właśnie dla nas upatrzył.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności, a wspierającym składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Zgodnie z tradycjądziś, w poniedziałek i we wtorek przed Środą Popielcową przypadają Dni Eucharystyczne. W naszej Parafii zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu dzisiaj od godz. 15.00 do 17.00, a jutro i we wtorek od godz. 15.00 do 18.00. O prowadzenie tych adoracji prosimy dziś Chórzystów, w poniedziałek Róże Różańcowe, a we wtorek Zespół Parafialny „Caritas”.

Pamiętajmy, że adorując przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament, można zyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy to i w miarę możliwości ofiarujmy Panu Bogu chwilę z tego daru, którym jest dla nas czas.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o 8.00; 16.30 i o 18.00.

Kolekta tego dnia na potrzeby budowy, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym w Togo. Za wszelkie ofiary „Bóg zapłać”.

4. W czwartek 11 lutego z racji wspomnienie MB z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych, dlatego po Mszy św. porannej odprawimy za chorych nabożeństwo eucharystyczne z bł. lourdzkim i udzielaniem Sakr. Chorych.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii).

W Niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

6. W sobotę o 18.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Szczególne podziękowania składamy za dbałość o czystość kościoła i za pomoc w utrzymaniu obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu.
W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.