Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 marca

1.Dziś już trzecia niedziela Wielkiego Postu, w którą Chrystus Pan swoją postawą przypomina nam, czym ma być świątynia. Dla nas, katolików, każda świątynia jest domem Bożym, miejscem, gdzie przebywa Chrystus w Sakramencie Eucharystii. Jest miejscem, gdzie przychodzimy, by wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymane dobrodziejstwa, prosić o nowe łaski i przepraszać Go za uchybienia.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej Diecezji zbiórka do puszek przeznaczona pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach, który prowadzony jest od 1994 roku przez diecezję gliwicką. Ośrodek przystosowany jest do przyjęcia małych pacjentów z ich rodzicami lub opiekunami. Dzięki temu dzieci mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa i nie doznają stresu spowodowanego rozłąką z rodziną. Ośrodek stał się również ważnym miejscem formacji duchowej, w tym przygotowania podopiecznych do przyjęcia sakramentów świętych.

Ze względu na sytuację ekonomiczną często rodziców nie zawsze stać na całkowite sfinansowanie pobytu w Ośrodku, dlatego w ramach wielkopostnej jałmużny chciejmy weprzeć jego działalność naszą ofiarą.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Zachęcamy do nabycia świątecznych kartek oraz wielkanocnych świec i paschalików. Z racji Roku św. Józefa został także wydany specjalny numer „Gościa Extra” w cenie 9 zł, który można nabyć w zakrystii. Na 100 stronach znajduje się wiele ciekawych treści związanych z kultem i historią,  modlitw i nabożeństw związanych ze św. Józefem.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które wpłacane na konto z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku. W naszej kancelarii istnieje także możliwość składania ofiar i wpłat drogą elektroniczną.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

     Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!