Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 sierpnia 2016

1. Dziś przeżywamy już XIX niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam o potrzebie odpowiedzialności w życiu. Świadomość spotkania z Bogiem powinna jeszcze bardziej mobilizować do życia prawego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej budowy. Za wszystkie z serca składane ofiary składamy „Bóg zapłać!”.

2. Dzisiaj gościmy ks. Piotr Lewandowskiego pochodzącego z naszej Parafii, który głosi Słowo Boże, a po mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie Jego wyjazdu i posługi misyjnej w Boliwii.

3. W dzisiejszą niedzielę można jeszcze uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (od małego kościoła NMP Anielskiej w Asyżu). Warunki odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”; dowolna modlitwa w intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego (inaczej odpust cząstkowy).

4. Od piątku 12 sierpnia do niedzieli 14 sierpnia na Górze św. Anny – obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.

5. W sobotę 13 sierpnia przypada dzień fatimski. O godz. 17.00 Msza św. niedzielna fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której zapraszamy na modlitwę różańcową zakończoną procesją światła z figurą Matki Bożej, o przygotowanie której, prosimy Róże Różańcowe z rodzinami.

6. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” i do rezerwacji intencji mszalnych.

 PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.