Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 stycznia 2018

1.Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. To także wspomnienie mojego chrztu. Przez chrzest otwarły się dla mnie drzwi do Boga, brama do Kościoła. Podziękujmy za ten dar Bożego dziecięctwa – wspomnijmy tych, dzięki którym należymy do tej wielkiej Chrystusowej rodziny.
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy naszego kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2,  Dzisiaj w kościele katedralnym o godz. 12.30 uroczystość święceń biskupich ks. Andrzeja Iwaneckiego nowego Biskupa Pomocniczego w Gliwicach.

3.  Ze względu na trwające odwiedziny kolędowe od poniedziałku do piątku Msze św. tylko o godz. 8.00 i tylko po nich czynna kancelaria parafialna.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23 czerwca do 7 lipca 2018 roku. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii oraz w szkole u katechetów.

5. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” oraz naszych parafialnych kalendarzy.

 Podziękowania i prośba o pomoc

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Mimo iż pierwszy etap prac przy obejściu został już zakończony to jednak jeszcze pozostajemy w obowiązku spłaty kilkudziesięciu tysięcy zł. Gorąco więc apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła.