Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 kwietnia

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, które dla naszej Parafii jest równocześnie Uroczystością odpustową. Serdecznie witamy ks. Kazimierza Wolszę – Profesora nauk humanistycznych, pracownika Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, który głosi Słowo Boże i przewodniczy Sumie odpustowej.

O godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory odpustowe z koronką do Mił. Bożego.

2. Dziś po mszach św. z racji rozpoczynającego się 74 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”, na potrzeby „Caritas” Diecezji i Parafii.

3. W poniedziałek obchodzimy liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego (przeniesionej w tym roku z 25 marca). Tę uroczystość przeżywamy jako Dzień Świętości Życia i dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Odpowiednie materiały i informacje do Duchowej Adopcji zostały wystawione w przedsionku kościoła.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Rodziców dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijnych, prosimy o przypominanie dzieciom o tej Mszy św.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zapisy w zakrystii oraz w u katechetów.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę – SANKTUARIA WŁOCH w 50 – rocz. śmierci Św. O.Pio. Termin: od 22 września do 1 października br. Szczegółowy program, informacje i zapisy w kancelarii.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do odświętnego przeżycia naszej uroczystości odpustowej. „Bóg zapłać” Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl