Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 listopada

1. Dziś XXXII niedziela zwykła w ciągu roku. Słowo Boże głosi dziś pochwałę ubogich wdów, hojnie obdarowujących Boga i ludzi tym, co posiadały. Takiej postawy uczy nas również sam Jezus, który ofiarował samego siebie dla zgładzenia naszych grzechów.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

3. Ks. Robert głosi dziś Słowo Boże i zbiera ofiary na naszą budowę w Parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach, a Ks. Piotr w Parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach. Wspierajmy modlitwą ich posługę i Tych, którzy nas wspierają.

4. Dziś obchodzimy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego po Mszach zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie, zwłaszcza w Syrii.
O godz. 16.45 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych. Zalecki, wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę (trzecią w miesiącu) – kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej ofiarności, a za wszelką pomoc składamy „Bóg Zapłać!”.

6. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W zakrystii do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2016. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszelkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.
Od poniedziałku prosimy o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy uporządkować teren parkingowy. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz. Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy