Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 marca

1. Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu. Wraz z Jezusem i Jego uczniami wychodzimy na naszą Górę  Tabor – Górę Przemienienia.
Dziś w swych modlitwach pamiętajmy o wszystkich kobietach: dziewczętach, żonach, matkach, teściowych i wdowach, upraszając dla nich błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.

      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych na misjach.  
            Według danych na placówkach misyjnych w 98 krajach pracuje 1903 misjonarek i misjonarzy pochodzących z Polski. To dużo i mało. Dużo, gdy weźmiemy pod uwagę uwarunkowania społeczne i polityczne ostatnich dziesięcioleci. Mało – gdy przyjrzymy się żniwu misyjnemu. Ponad 5 mld ludzi na świecie nie zetknęło się jeszcze z Ewangelią. Całe kontynenty wołają o misjonarzy. Ludzie potrzebują Eucharystii i innych sakramentów świętych. Misjonarze potrzebują naszej modlitwy, gdyż pracują nieraz w bardzo trudnych warunkach, ale i wsparcia materialnego, które dla nas jest okazją do wielkopostnej jałmużny.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Mateusz Kotowicz – z Parafii MB Wspomożenia Wiernych z Sośnicy.

4. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W sobotę o godz. 18.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w marcu i kwietniu mają dostąpić tych godności.

8. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu – dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby spłaty zobowiązań naszej Parafii. Także w przyszłą niedzielę po mszach św. w naszej Diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach. Niech to będzie dla nas także okazja do wielkopostnej jałmużny.

9. Zachęcamy do nabycia naszego informatora parafialnego, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia.
  Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966;
cel Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice

                      Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl