Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 października

1.Dziś XXVII niedziela zwykła w ciągu roku, w którą przypada XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin oraz jak przed rokiem można nabyć „papieskie kremówki” sprowadzone z Wadowic za 4 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu i transportu).

2. O godz. 16.15 zapraszamy na papieskie nabożeństwo różańcowe.Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Po różańcu krótkie spotkanie dla tegorocznych bierzmowańców.

4. W piątek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski. Na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 19.00, a na Mszę św. fatimską o 20.00, po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii. O prowadzenie różańca, przystrojenie figury prosimy naszych Róże Różańcowe z rodzinami.

5. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Po rozpoczęciu prac przy obejściu kościoła polecamy tę sprawę naszej ofiarności.

7.  Na prośbę Episkopatu Polski za tydzień po mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na pomoc po trzęsieniu ziemi w Meksyku.

8. Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 3 do 10 lutego 2018. Szczegółowy program, informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz do rezerwacji intencji mszalnych na rok 2018.

PODZIĘKOWANIA

           Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.
          W minionym tygodniu rozpoczęto prace przy obejściu kościoła podzielone na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty materiałów i prac). Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!