Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 września

1.Dziś świętujemy XXIII niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia niedzielna przypomina nam, ze nie można być uczniem Chrystusa bez przyjęcia krzyża. Kto bez krzyża podąża za Chrystusem, tylko udaje, że jest Jego uczniem. Krzyż, który czyni nas uczniami Chrystusa, to miłość. „Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeżeli będziecie się wzajemnie miłować”. Miłość ma kształt i wymiary krzyża.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby dokończenia naszej budowy.  Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna dla wszystkich uczniów na którą zapraszamy obowiązkowo wszystkich kandydatów do I-szej komunii św.

3. W piątek przypada dzień fatimski. Nie ma mszy św. o godz. 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową, a o godz. 20.00 Msza św. fatimską w intencjach, które można składać
w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską o przygotowanie której prosimy naszych Chórzystów.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Także w przyszłą sobotę po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy mają dostąpić tych godności, na katechezę przed chrzcielną.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie wg własnych możliwości. Także w przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że do niedzieli 15 września w kancelarii można odbierać formularze zgłoszenia swoich dzieci. Na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 18 września po Mszy św. o godz. 18.30 i wtedy prosimy o dostarczenie zgłoszenia swojego dziecka. Rodziców dzieci z poza naszej parafii prosimy także o dostarczenie pozwolenia ze swojej Parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

8. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że pierwsze obowiązkowe spotkanie odbędzie się w I-szy czwartek miesiąca 4 października.

9. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do grona Dzieci Maryi.

10. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża św. od czwartku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie – do udziału zachęcamy naszych Parafian.

11. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl