Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 czerwca

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. W dzisiejszą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeprowadzona przez Ministrantów i Marianki na zorganizowanie dla nich wycieczki z okazji zakończenia roku szkolnego do opolskiego ZOO. Niech to będzie nasz wyraz wdzięczności za ich posługę liturgiczną.

3. W poniedziałek w II-gi tzw. dzień Zielonych Świąt obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci zapisanych na letni wypoczynek w terminie od 3 do 10 lipca br. w Ośrodku rekreacyjnym Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa. Brak obecności i potwierdzenia wymaganych zezwoleń równy jest z rezygnacją
z wyjazdu.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz dzień fatimski. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową, po której o godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, zakończona procesją światła z figurą Fatimską, o przygotowanie której prosimy nasze Róże Różańcowe.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W sobotę po Mszy wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do września mają dostąpić tych godności. Także w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.00. Do udziału zapraszamy również rodziny naszej Parafii.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Plan procesji w uroczystość Bożego Ciała w dniu 20 czerwca 2019

Trasa tegorocznej procesji została zaplanowana następująco:

 – od kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Strzelniczej 83,  ul. Strzelniczą w lewo, ul. Wiązową do nr 12, dalej w prawo ul. Graniczną wzdłuż nr 31 do nr 36, dalej ul. Graniczną przecinając ul. Strzelniczą do ul. Ligockiej kierując się do ul. ONZ dochodząc do ul. Paderewskiego w kierunku kościoła ul. Strzelniczą. (jak na mapce).

 Pierwszy ołtarz usytuowany jest przy posesji ul. Graniczna 36 – (ołtarz Dzieci I-szo komunijnych i ich rodziców);
drugi ołtarz przy ul. Granicznej 9 – (ołtarz Służby Liturgicznej Ministrantów i Marianek i ich rodziców);
trzeci ołtarz po przeciwległej stronie ul. Paderewskiego 110 – (ołtarz Szafarzy z rodzinami);
 – czwarty ołtarz przy miniaturze Ołtarza Papieskiego przed kościołem – (ołtarz Chórzystów i Pań dbających o czystość kościoła).

Wszystkich Parafian prosimy o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości i o przyozdobienie domów i mieszkań zwłaszcza wzdłuż trasy procesji.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl