Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 grudnia

1.Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”. Kolekta tej niedzieli jest darem na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj po mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Także dziś od godz. 14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne, a o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

3. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątki o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

4. W sobotę 15 grudnia po mszy św. porannej odwiedziny chorych i starszych Parafian, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do lutego przyszłego roku mają dostąpić tych godności.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Aby jak najszybciej spłacić należności za prace przy obejściu kościoła polecamy tę sprawę naszej ofiarności.

6. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratne dla dzieci, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki, świąteczne kartki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, zespołowi „Caritas” za zorganizowanie wizyty św. Mikołaja w naszej wspólnocie oraz tym, którzy ofiarowali nagrody – słodycze rozdzielane dzieciom w czasie spotkań roratnych. Chętnych zachęcamy do tej formy pomocy w tym okresie adwentowego czuwania. Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali paczki z „Drzewka Miłości” dla najbardziej potrzebujących.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !