Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 maja

1.Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Św. Jan kieruje do nas słowa serdecznej zachęty: „Umiłowani, miłujmy się wzajemnie!” i zaraz dodaje „Kto nie miłuje, nie zna Boga”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, którą obchodzimy za tydzień. Z tej racji w poniedziałek po mszy porannej nabożeństwo błagalne w intencji rolników, o urodzaje i pogodę. We wtorek i w środę te modlitwy w czasie wieczornych nabożeństw majowych.

4. We wtorek 11 maja zgodnie z zapowiedzią, wszystkich, którzy pragną przyjąć w tym roku Sakrament bierzmowania, zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

5. W czwartek 13 maja obchodzimy pierwszy w tym roku Dzień Fatimski w 104 rocz. objawień. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, po którym o godz. 19.00 msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii zakończona procesją światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Róże Różańcowe.

6. Od piątku 14 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha św. przed uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy odprawiać w czasie nabożeństw majowych.

7. W przyszłą III niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

8. W sobotę od godz. 16.00 do 16.30 okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!