Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 października

1.Dziś przeżywamy już XXVIII niedzielę zwykłą, w którą obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii i dokończenia budowy kościoła. Za wszystkie składane ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

2.Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin. O godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe.

3.W październiku na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

4.W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. Po różańcu katecheza dla dorosłych.

5.W czwartek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski, o przygotowanie którego prosimy naszych Szafarzy z rodzinami. O godz. 19.00 różaniec, o 20.00 Msza św. zbiorowa fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską.

6.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7.W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy
w najbliższym czasie mają dostąpić tych godności.

8.Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu – dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby dokończenia budowy kościoła. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie
i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

9.Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona Dzieci Maryi oraz do dziecięcej Scholii. Spotkania tych grup w soboty o godz. 9.00 ministranci i o 10.00 schola i Marianki. Szczegółowe informacje u ks. Roberta i Siostry Jozueli.

10.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Prosimy także o rezerwację już wszystkich intencji mszalnych dziękczynnych i za zmarłych na przyszły rok 2017. Informujemy, że czasopisma katolickie i naszą gazetkę można już nabyć zawsze od wieczornej mszy w piątek, aby jeszcze lepiej przez lekturę przygotować się do liturgii niedzieli.

 

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Tradycyjnie w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu zawieszono nowy obraz Jezusa Miłosiernego, kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.