Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 sierpnia 2015

  1. Dziś XIX niedziela zwykła w ciągu roku. W Liturgii Słowa pozostajemy przy temacie Eucharystii, która jest pokarmem na życie wieczne. Kto przyjmuje Chrystusa – Jego Ciało i krew, mądrość i moc – zdolny jest do czynów, które wymagają wielkiej energii ducha.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

  1. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dziś o godz. 20.00. W tygodniu także codziennie jedna Msza św. wg podanego porządku.
  2. W czwartek 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. zbiorowa fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy naszych Chórzystów. Świece fatimskie z okapnikami do nabycia w zakrystii.
  3. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto nakazane. Msze św. w naszej Parafii według wakacyjnego porządku niedzielnego. Już w piątek wieczorem Msza św. o godz. 18.00 będzie z tej Uroczystości.

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii i pracujących przy budowie kościoła, które musimy uiścić do 31 sierpnia br. Polecamy tę sprawę naszej szczególnej ofiarności. W tę uroczystość na wszystkich mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty.

  1. Od piątku 14 sierpnia do niedzieli 16 sierpnia na Górze św. Anny – obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.
  2. W przyszłą niedzielę (trzecią miesiąca) kolekta jest naszą specjalną cegiełką na potrzeby budowy kościoła. Także w przyszłą niedzielę 16 sierpnia Pielgrzymka Niewiast do Piekar Śląskich. Początek uroczystości w Piekarach o godz. 8.30.
  3. W dniach od 20 do 22 sierpnia br. (od czwartku do soboty) odbędzie się XXIII Diecezjalna a już 369 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w gliwickiej katedrze. Zakończenie Eucharystią na Jasnej Górze w sobotę 22 sierpnia o godz. 15.00. Inne informacje i szczegóły na: www. pielgrzymki -gliwice.pl Zachęcamy do udziału także naszych Parafian.
  4. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom
i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W tym tygodniu w piątek o godz. 15.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, a od poniedziałku od godz. 8.00 prosimy Panów o pomoc w pracach na budowie.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Tomasz Prokopiak (zam. Gliwice) i Justyna Wilczek (zam. Smolnica) (zap.2).
  2. Grzegorz Kwaśniewski (zam. Gliwice) i Dagmara Wawrzyniak (zam. Knurów) (zap.2).

ZAPROSZENIE BISKUPA GLIWICKIEGO

Każdego roku uroczystość Wniebowzięcia NMP kieruje nasze serca w stronę naszego diecezjalnego sanktuarium w Rudach, świadka wielowiekwoej pobożności dawnego opactwa cystersów. W patronalne święto tego czcigodnego miejsca ożywiam zaproszenie, by oddać cześć naszej Matce, która w każdej sytuacji naszego życia jest wierną Przewodniczką w wierze. Ten obchód łączymy od lat z wysiłkiem integrującym naszą metropolię, tworzącą kościelne zręby dla wszystkich mieszkańców Górnego Śląska. Nasze pielgrzymowanie do Matki Bożej Pokornej w Rudach zawsze przynosi błogosławione owoce.

Zapraszam Wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do czcigodnego sanktuarium, którego centralnym momentem będzie sprawowana na dziedzińcu uroczysta koncelebrowana Eucharystia o godz. 11.00 sprawowana przez Pasterzy naszej Górnośląskiej metropolii. Podniosłym zwieńczeniem liturgicznej modlitwy będą nieszpory maryjne w bazylice o godz. 15­.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki