Ogłoszenia duszpasterskie od 9 do 16 sierpnia

1.Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykła w ciągu roku. Każdy chrześcijanin jest podobny do Piotra z dzisiejszej Ewangelii, który kroczy po wodzie. Wie, że jeśli Bóg jest blisko, to na wszystko jest gotów.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W czwartek 13 sierpnia przypada dzień fatimski. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Róże Różańcowe.

3. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego. Już w piątek wieczorem o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej Uroczystości.

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii, które musimy zapłacić do końca miesiąca.  W tę uroczystość na wszystkich mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty.

4. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Dziś Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Także w tygodniu aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!