Ogłoszenia od 1 do 8 października

1.Dziś XXVI niedziela zwykła w ciągu roku. Ewangelia zachęca nas do refleksji nad ludzką słownością. Człowiek jest albo słowny i wtedy dotrzymuje słowa danego ludziom i Bogu, albo niesłowny a wówczas zawodzi zarówno ludzi, jak i Boga.

2. Zgodnie z zapowiedzią w dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

4. W poniedziałek po różańcu o godz. 19.00, do salki w kościele obok kancelarii, zapraszamy wszystkich chętnych Parafian na Krąg Biblijny w ramach katechezy dla dorosłych.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce komunijne. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.

6. W czwartek, w ramach przygotowania do bierzmowania, zapraszamy uczniów I-szych klas średnich, na mszę św. i różaniec, po którym spotkanie organizacyjne w salce.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, a po różańcu spotkanie Wspólnoty Małych Rycerzy w salce.

8. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę o godz. 18.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

9. Także w sobotę 2 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka „Caritas” do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, do udziału w której zachęcamy także nasze Parafianki.

10. Zachęcamy do nabycia w zakrystii „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Gościa extra” w cenie 14 zł. poświęconego modlitwie różańcowej. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich Mszy św. na przyszły rok 2024.

11. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl