Ogłoszenia od 1 do 8 stycznia

1.Dziś Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Święto to wprowadzone zostało do liturgii na pamiątkę 1500 rocznicy Soboru Efeskiego, podczas którego ogłoszono, iż Maryja jest Matką Bożą. Dogmat ten oparty jest na prawdzie wiary, że Syn „zrodzony z Niewiasty” jest zarazem prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.  Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Od poniedziałku do środy msze św. tylko rano o godz. 8.00. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-sza sobota miesiąca. Po mszach św. rannych zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe.

4. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św., które będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcamy kadzidło, kredę i wodę. Już w czwartek o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej uroczystości.
Od tej uroczystości każda Rodzina może odebrać tzw. „zestaw kolędowy” . W ten sposób do naszych domów dotrze także symboliczny wymiar kolędowego spotkania z Bogiem. Jest to także Dzień Misyjny, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które zawsze przyjmują kapłanów, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 29 stycznia 2023 roku. Nowych Parafian, którzy pragną poświęcić swe mieszkania lub dom prosimy o bezpośredni kontakt w kancelarii z ks. Proboszczem.

5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

6. Zachęcamy do nabycia naszych parafialnych kalendarzy. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za każdy gest życzliwości w minionym roku kalendarzowym. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Niech  Boże Dziecię błogosławi naszej Parafii, Wszystkim Gościom i Sąsiadom,
każdemu z Nas i Naszym bliskim w każdym dniu Nowego Roku 2023,
a radość i pokój płynące ze stajenki betlejemskiej niech będą Waszym udziałem na co dzień!

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl