Ogłoszenia od 10 do 17 lipca

1.Dziś XV niedziela zwykła w ciągu roku. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

3. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Mił. Bożego, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. W środę 13 lipca przypada kolejny dzień fatimski. Wyjątkowo tym razem wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na świecie zakończone procesją światła z figurą fatimską. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy nasz parafialny zespół „Caritas”.
Po procesji o godz. 19.00 zapraszamy na mszę św. fatimską w intencji naszej Ojczyzny z okazji 100-tnej rocznicy powrotu Górnego Śląska do Polski oraz w intencjach, które można składać w zakrystii. Po mszy św. z udziałem Leśników z Katowic, obok kościoła zostanie posadzony, jako symbol Niepodległości, jeden ze stu dębów poświęconych przez Papieża Franciszka w dniu 27 października 2021 w czasie pielgrzymki Leśników do Watykanu.

5. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby Parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl