Ogłoszenia od 10 do 17 marca

1.Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą radości „Laetare”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Od samego początku wojny Kościół w Polsce świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Liczba osób która uzyskała pomoc rzeczową w Ukrainie w 2023 wyniosła 570 tys. W ramach programu Rodzina Rodzinie otoczono bezpośrednią opieką 1800 najbiedniejszych rodzin. Wysłano ponad 90 tys. paczek z żywnością i środkami higienicznymi. W naszym kraju kościół wspomaga ponad 92 tys. uchodźców, wśród nich ponad 30% to dzieci. Wojna trwa nadal, dlatego, mimo pewnego zmęczenia tym tematem, solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących, seniorów, osób z niepełnosprawnych oraz rodzin, które straciły swój dom.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z 5 Niedzieli Wielkiego Postu. Prosimy przynieść Pismo Święte. 

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową.

6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

7.  W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za media. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Franciszkanin O. Bronisław z Gliwic. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany za tydzień.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1,5% podatku na parafię. Również w tym roku prosimy o tę formę wsparcia Parafii.  Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały kolejny tydzień! Najlepszym czasem do nawrócenia jest czas teraźniejszy.
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl