Ogłoszenia od 10 do 17 października

  1. Dziś XXVIII Niedziela zwykła w którą obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby funkcjonowania Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Zgodnie z tradycją dziś z racji Dnia Papieskiego po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin, która aktualnie obejmuje opieką blisko 2300 uczniów i studentów w kraju.  Stypendia otrzymują gimnazjaliści, licealiści, a także, jako kontynuację programu, studenci. Stypendia umożliwiają rozwijanie talentów, pasji, zakup materiałów edukacyjnych. Dla wielu są szansą na kontynuowanie drogi edukacyjnej. Także z tej okazji można nabyć papieskie kremówki w cenie 5 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu oraz na wsparcie naszej służby liturgicznej Marianek i Ministrantów).

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

4. W środę 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski, dlatego nie będzie mszy św. szkolnej dla dzieci o godz. 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy na mszę św. fatimską o godz. 19.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której modlitwa różańcowa w intencji pokoju i zakończenia pandemii z procesją światła. O przygotowanie i niesienie figury prosimy naszych Chórzystów z Panem Organistą.

5. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie drugiej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności wg własnych możliwości.

7. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W kancelarii i zakrystii można składać wypominki – zalecki za zmarłych. Msze Św. za zmarłych polecanych w zaleckach, zostaną odprawione w Dzień Zaduszny i zmarli będą polecani w różańcu od 2 do 7 listopada.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne
z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dar Eucharystii

Każda Msza święta posiada nieskończoną wartość, bo przypomina i uobecnia bezgraniczną ofiarę Jezusa Chrystusa. Jest też źródłem i szczytem mocy, siły i jedności całego Kościoła. Jest dla nas największym darem i siłą na codzienny trud pielgrzymowania, a także szczytem naszej wdzięczności wobec Boga i bliźnich.

Korzystajmy z tego dobrodziejstwa Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas, a przynajmniej każda rodzina powinna składać Bogu wdzięczność za dar życia i wiary, za wszystkie dobrodziejstwa. Nie ma również większego wyrazu wdzięczności i miłości dla bliźnich, jak właśnie ofiara Mszy św. składana w intencjach za żywych i zmarłych.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl