Ogłoszenia od 11 do 18 czerwca

1.Dziś świętujemy X niedzielę zwykłą w ciągu roku. Pan Jezus powołuje celnika Mateusza. Spośród nas także powołuje tych, którzy cały lud prowadzą do Niego. Czy czujemy się współodpowiedzialni za odkrywanie powołania do służby Bożej i podtrzymywanie go u siebie i u bliźnich?

2. W poniedziałek, w środę i w czwartek (w ramach oktawy po Bożym Ciele) po Mszach św. wieczornych nabożeństwa do NSPJ z procesjami teoforycznymi wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków i ziół.

3. We wtorek 13 czerwca przypada kolejny dzień fatimski. Wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 19.00 na mszę św. fatimską w intencjach, które można składać w zakrystii. (nie ma mszy o godz. 18.00). Po mszy św. nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na świecie zakończone procesją światła z figurą fatimską. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy naszych Szafarzy komunii św.  z rodzinami.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Po mszy wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych.

5. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, dlatego po mszy wieczornej nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem połączone z Aktem poświecenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Nie ma postu piątkowego.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby funkcjonowania Parafii, szczególnie na spłacenie drugiej kwartalnej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych w wysokości 8450 zł. Także w przyszłą niedzielę w czasie mszy św. gościć będziemy dwóch protodiakonów i jednego diakona duchownych prawosławnych Zespołu BREVIS – solistów Państwowej Filharmonii w Tarnopolu, działających we współpracy z Metropolitą Tarnopola Nestorem. Ubogacą Oni naszą liturgię niedzielną, a po mszach św. będzie można wesprzeć ich ofiarami przeznaczonymi na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie, które przekazane zostaną do Kurii w Tarnopolu.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.  Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl