Ogłoszenia od 11 do 18 lutego

1. Świętujemy dziś VI niedzielę zwykłą w ciągu roku – ostatnią przed Wielkim Postem – kiedyś zwaną zapustną. Po raz kolejny spotykamy się z Jezusem, który swoją mocą niesie uzdrowienie. Zawierzmy Mu całkowicie tak, jak uczynił to trędowaty z dzisiejszej Ewangelii. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Chorych z racji wsp. Matki Bożej z Lourdes. Jak pisze Papież w swym orędziu: „Pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości.” ks. Józef Tischner, na łożu śmierci napisał: „Cierpienie nie dźwiga, cierpienie nie uszlachetnia. Wręcz przeciwnie: cierpienie zawsze niszczy. Tym co uszlachetnia, co dźwiga, podnosi i wznosi ku górze jest tylko miłość”. Prośmy, aby miłość bliźniego pomogła nam zobaczyć dramat cudzego cierpienia, wzruszyć się i konkretnie mu ulżyć.

2. Od poniedziałku po przerwie zimowej wracamy do normalnego porządku nabożeństw, czyli codziennie msza św. rano i wieczorem. Kancelaria czynna po mszach św.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelię z 1 Niedzieli Wielkiego postu. Prosimy przynieść Pismo Święte.

4. Tradycyjnie od dziś do wtorku przed Środą Popielcową przypadają Dni Eucharystyczne, dlatego szczególnie zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu w naszej kaplicy MB Fatimskiej po mszy św. porannej do mszy wieczornej. Pamiętajmy, że adorując przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament, można zyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy to ofiarujmy Panu Bogu chwilę z tego daru, którym jest dla nas czas.

5. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy).
Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom naszej Diecezji. Od Środy Popielcowej do Niedzieli Wielkanocnej obowiązuje czas zakazany dla obchodów weselnych i zabaw.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

7. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił nasz ks. Wikary.

8. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii, w tym okresie zwłaszcza na pokrycie kosztów ogrzewania.

10. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Gość Extra na W. Post za 14 zł.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1,5% podatku na parafię. Również w tym roku prosimy o tę formę wsparcia Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.