Ogłoszenia od 11 do 18 września

 1. Dziś już XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia dzisiejsza przypomina nam, ze Bóg szuka i Bóg czeka na człowieka. Szuka, gdyż miłość nigdy nie zrezygnuje z tego, kogo kocha.
 2. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 4. We wtorek 13 czerwca przypada kolejny dzień fatimski. Wszystkich Parafian zapraszamy na mszę św. fatimską o godz. 19.00 w intencjach, które można składać w zakrystii. (nie ma mszy o 18.00). Po mszy św. nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na świecie zakończone procesją światła z figurą fatimską. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury fatimskiej prosimy naszych Szafarzy z rodzinami.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. Po Mszy św. zapisy dzieci do I-szej komunii i pierwsze spotkanie informacyjno-przygotowawcze dla rodziców tych dzieci. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa. Prosimy o przyniesienie zgłoszeń.
 6. W czwartek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, po której zapisy i pierwsze spotkanie informacyjne. Do udziału są zobowiązani wszyscy uczniowie obecnych klas I-szych szkół średnich. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z postanowieniami naszego Synodu Diecezjalnego przygotowanie i przyjęcie Sakr. Bierzmowania odbywa się wyłącznie w Parafii zamieszkania. (nie w parafii do której należy szkoła średnia).
 7. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do grona Dzieci Maryi.
 8. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 9. W sobotę po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy mają dostąpić tych godności w najbliższym czasie.
 10. Przyszła niedziela jest także III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na utrzymanie naszej Parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie
  i ofiarności.
 11. Zgodnie z zaleceniami synodalnymi, pragniemy od października, po przerwie pandemicznej wznowić spotkania na katechezie dla dorosłych, dlatego chętnych prosimy o zgłoszenie swego udziału w kancelarii. Od ilości zainteresowanych będzie zależeć powrót do tej formy spotkań duszpasterskich. Katecheza dorosłych jest miejscem wspólnotowego rozwiązywania problemów religijno-moralnych, konfrontowania wiary z życiem oraz podniesienia poziomu dojrzałości i odpowiedzialności chrześcijańskiej.
 12. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2023. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane w październiku).

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można także wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl