Ogłoszenia od 12 do 19 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Kościół przypomina prawdę, że Jeden Bóg jest wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości.
Kolekta dzisiejsza jest darem na potrzeby Parafii i diecezji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek 13 czerwca przypada kolejny dzień fatimski. Wszystkich Parafian o godz. 19.00 zapraszamy na mszę św. fatimską w intencjach, które można składać w zakrystii. (nie ma mszy o godz. 18.00). Po mszy św. nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na świecie zakończone procesją światła z figurą fatimską. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy Służbę Liturgiczną Ołtarza – Ministrantów i Marianki z rodzicami.

3. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Na Msze św. zapraszamy (w środę wigilijna o godz. 18.00) i w czwartek o godz. 8.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji msza św. o godz. 11.00 i wieczorna o godz. 17.00. (Nie będzie mszy św. o godz. 12.00).
Trasa tegorocznej procesji przebiega od kościoła ul. Strzelniczą w lewo, ul. Wiązową do nr 12, dalej w prawo ul. Graniczną wzdłuż nr 31 do nr 36, dalej ul. Graniczną przecinając ul. Strzelniczą do ul. Ligockiej kierując się do ul. ONZ dochodząc do ul. Paderewskiego w kierunku kościoła ul. Strzelniczą. (jak na rysunku). mapa boże ciało1
– pierwszy ołtarz przy ul. Granicznej 73 (ołtarz Szafarzy z rodzinami);
– drugi ołtarz przy ul. Granicznej 14 (ołtarz Rodzin);
– trzeci ołtarz przy ul. Paderewskiego 112 (ołtarz Ministrantów i Marianek);
– czwarty ołtarz przed kościołem (ołtarz „Margaretek”).
Wszystkich Parafian prosimy o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości i o przyozdobienie domów i mieszkań zwłaszcza wzdłuż trasy procesji.

4. W piątek po Bożym Ciele dyspensa Bpa Gliwickiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie drugiej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności wg własnych możliwości.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Gościa Extra” w cenie 12 zł poświęconego cudom eucharystycznym.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech błogosławi nam i naszym rodzinom w całym tygodniu!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl