Ogłoszenia od 12 do 19 grudnia

1. Dziś przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu w Liturgii nazywaną niedzielą radości „Gaudete”, której źródłem jest dobra nowina o nadejściu Mesjasza. Celebrując Eucharystię otwórzmy się na radość i nadzieję, której Bóg nam udziela.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii,w tym czasie na spłacanie należności za ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Od poniedziałku do środy o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątek o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.  

3. W sobotę 18 grudnia od godziny 9.00  przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

4. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do skorzystania już w tym tygodniu z Sakramentu Pokuty, codzienne przed mszami św., a w sobotę od godz. 15.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Międzdiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, dlatego będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Diakona Wojciecha Hejczyka, który wygłosi Słowo Boże prosząc o wsparcie modlitewne i materialne dla wspólnoty seminaryjnej..

6. Już dziś informujemy, że tegoroczna PASTERKA w naszym kościele zostanie odprawiona w wigilię 24 grudnia o godz. 22.00.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i lampionów dla dzieci, świątecznych kartek, opłatków, parafialnych kalendarzy i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

 PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, na czas adwentowego czuwania !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl