Ogłoszenia od 12 do 19 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa wyruszamy dzisiaj na poszukiwanie mądrości. Trzeba jej szukać z miłością i pośpiechem. Jest ona sztuką dobrego urządzania i ukierunkowania swego życia, przedkładania dóbr trwałych nad przemijające, przyszłości nad teraźniejszość, Boga nad nas samych…

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest zawsze nad dom” i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w Potrzebie. Kiedy odwiedzamy Bliski Wschód, słyszymy głośne wołanie o pomoc na miejscu. „My Was nie prosimy, my Was błagamy. Nie pozwólcie, by nasze kraje stały się pustynią” – mówił do Polaków abp Georges Masri, grecko-melchicki arcybiskup Aleppo. Dlatego tym roku naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami będziemy wspierać Braci i Siostry żyjących na Bliskim Wschodzie, aby chrześcijanie pozostali w miejscach, w których żyją od wieków. Dzięki tej pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, można wspierać uchodźców z Syrii, organizować edukację dla dzieci w Libanie, odbudowywać zniszczone klasztory w Iranie.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

4. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

5. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy św. na przyszły rok.

6. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl