Ogłoszenia od 12 do 19 maja

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstanie. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w soboty po mszach porannych i niedziele o godz. 16.30.

3. W poniedziałek 13 maja przypada pierwszy w tym roku Dzień Fatimski w 107 rocz. objawień. Wszystkich Parafian zapraszamy na mszę św. fatimską o godz. 19.00 w intencjach, które można składać w zakrystii. Po mszy św. modlitwa różańcowa o pokój z procesją światła z figurą fatimską. O przygotowanie figury prosimy nasze „Margaretki”.

4. Rodziców ubiegłorocznych dzieci komunijnych informujemy, że uroczystość I-szej rocznicy komunii ich dzieci zaplanowana jest, ze względu na majowe komunie w parafiach oraz na termin Uroczystości Bożego Ciała, na 9 czerwca w tym roku. Szczegółowe informacje zostaną podane później.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

6. W sobotę na godzinę 9.30 zapraszamy Marianki i Ministrantów na zbiórkę. Zachęcamy do włączenia się do grona Marianek i Ministrantów chętne dziewczęta i chłopaków.

7. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. Także w sobotę w ramach przeżywania Kongresu Eucharystycznego po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejną konferencję na temat: „Postawy i gesty podczas Mszy Świętej”.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres wielkanocny i dlatego przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha św. To także III niedziela miesiąca, dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby Parafii, obecnie na prace remontowe związane z likwidacją przecieków na dachu kościoła.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne: Konto Parafii: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl