Ogłoszenia od 12 do 19 marca

1.Przeżywamy już trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Liturgia Słowa mówi nam dziś o wpisanej w serce człowieka tęsknocie za Bogiem, bo tylko On prawdziwie może zaspokoić nasze pragnienia.

2.Dziś zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach. Ośrodek przystosowany jest do przyjęcia małych pacjentów z ich rodzicami lub opiekunami. Dzięki temu dzieci mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa i nie doznają stresu spowodowanego rozłąką z rodziną.  Ze względu na sytuację ekonomiczną często rodziców nie zawsze stać na całkowite sfinansowanie pobytu w Ośrodku, dlatego w ramach wielkopostnej jałmużny gorąco prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia naszymi ofiarami.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną, po której spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych i kolejna przymiarka strojów.Obecność obowiązkowa.

4. W środę po mszy wieczornej w salce na plebanii kolejna katecheza dla dorosłych.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii).

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę (trzecią w miesiącu) – kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za prąd i gaz. Także w przyszłą niedzielę po mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Niech to będzie dla nas okazja do wielkopostnej jałmużny.

9. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego” „Małego gościa” dla dzieci oraz świąteczne kartki. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne, małe w cenie 8 zł., duże -13 zł
i paschaliki – 3 zł.  Szczegółowe informacje w informatorze i na stronie parafialnej.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie na konto parafii.  Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii – Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl