Ogłoszenia od 13 do 20 sierpnia

1.Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykła w ciągu roku. Każdy chrześcijanin jest podobny do Piotra z dzisiejszej Ewangelii, który kroczy po wodzie. Wie, że jeśli Bóg jest blisko, to na wszystko jest gotów.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada także dzień fatimski. O godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła
z figurą fatimską, o przygotowanie której, prosimy członków Wspólnoty „Margaretek”.

3. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego. W tę uroczystość na wszystkich mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty. Już w poniedziałek wieczorem o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej Uroczystości. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii, które musimy zapłacić do końca miesiąca. Po mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanej przez powódź Słowenii.

4. W środę 17 sierpnia przypada uroczystość św. Jacka głównego patrona metropolii górnośląskiej.

5. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji: w tygodniu od poniedziałku do czwartku do godz. 17.00. W piątki początek adoracji w kaplicy o godz. 8.00 i zakończenie o godz.17.30. W niedziele adoracja do godz. 19.30.

7. Przyszła niedziela jest także III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii w wysokości 5967 zł. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

8. Informujemy, że tegoroczna Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie od 17 do 19 sierpnia; zapisy do grupy niebieskiej prowadzone są w kancelarii parafii Chrystusa Króla w godzinach jej  urzędowania bądź internetowo za pośrednictwem strony https://gliwicka.com/.

„Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za składane ofiary materialne, które można wpłacać także na konto: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl