Ogłoszenia od 14 do 21 maja

1.Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W Liturgii Słowa Pan Jezus obiecuje nam Ducha św., który jest naszym Uświęcicielem i Ożywicielem. Otwórzmy nasze serca na przyjęcie i spełnienie się tej obietnicy w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.30. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę. Z tej racji po rannych Mszach św. nabożeństwa błagalne w intencji rolników, o urodzaje, pogodę i błogosławieństwo w naszej pracy z procesją do Krzyża.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W sobotę od 16.00 okazja do spowiedzi św., a o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie należności za energię i ogrzewanie. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności wg własnych możliwości.

7. Rodziców ubiegłorocznych dzieci komunijnych informujemy, że uroczystość I-szej rocznicy komunii ich dzieci zaplanowana jest, ze względu na majowe komunie w wielu parafiach, na pierwszą niedzielę czerwca, czyli 4 czerwca w tym roku.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl