Ogłoszenia od 14 do 21 stycznia

1. Dziś II niedziela zwykła. Bóg woła nas. Ale rozeznanie Jego „mowy” nie jest łatwe. Samuelowi towarzyszył Heli, Janowi i Andrzejowi wskazał drogę Jan Chrzciciel. My też potrzebujemy pomocnej dłoni. Gdy pójdziemy za odczytanym wezwaniem, Pan zapyta, czego tak naprawdę w Nim szukamy. Odpowiedź jest ważna – szczególnie dla nas…

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00.

4. Przypominamy, aby każda rodzina odebrała tzw.zestaw kolędowy, aby w ten sposób przez wspólną modlitwę prosić o błogosławieństwo w Nowym Roku. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które poczuwają się do wspólnoty z Parafią, połączone z ich błogosławieństwem zostaną odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 28 stycznia 2024 roku.

5. W piątek po Mszy porannej nowenna do Miłosierdzia Bożego. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii, w tym okresie zwłaszcza na pokrycie kosztów ogrzewania, które do 22 stycznia wg rachunków prognozowanych wynoszą 9 4760 zł. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

7. Zachęcamy do codziennej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 17.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl